مسکونیمعماری پایدار

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار – آپارتمان های king

حامیان

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار :

این ساختمان بیان کننده ی فرمی جدید از زندگی لوکس، پر جنب و جوش و متمایز می باشد. چالش این طراحی، ساخت آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, بدون آسیب به فضای سبز و طبیعت موجود و محیط زیست بوده است.

معمار: The Purple Ink Studio
مکان : هند
ایده ی ساخت آپارتمان بلند مرتبه هم بدلیل قوانین شهری امکان پذیر نبود و طبق قوانین شهری حداکثر ارتفاع ۱۲ متر می باشد. طرح جامع باید برنامه ای را سازمان دهی می کرد که بیان کننده ی زندگی سوپر لوکس همراه با پارامترهای سبز و محیط زیست موجود در سایت باشد. هر بلوک از آپارتمان بصورت هنرمندانه ای از پوشش گیاهی استفاده کرده و برای جبران پوشش گیاهی که در طول ساخت و ساز، از بین رفته, در بالکن هر طبقه پوشش گیاهی متنوع و متمایز استفاده شده است.

 

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, احترام به طبیعت

طراحی زیست اقلیمی

طراحان این آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار سعی داشته اند , مصرف انرژی را بمقدار زیادی کاهش دهند. از این جهت مطالعات و شبیه سازی های خورشیدی صورت گرفت که اطلاعات کافی برای طراحی و استفاده از روشنایی روز، سایبان ها و سیستم های جمع آوری آب باران را داشته باشند. این مطالعات در کنار آنالیزهای نورپردازی برای محاسبه و انتخاب سیستم مکانیکی مناسب، لازم بود.
برای بهینه سازی سرمایش به بهترین نحو،, فرم ساختمان و بازشو ها و پنجره ها از لحاظ شکل و اندازه، توسط شبیه سازهای کامپیوتری شکل گرفتند تا نسیم بیشتری در داخل فضا به جریان بیافتد.

همچنین بخوانید :  آپارتمان مسکونی صبا در تهران - نمونه ای از معماری پایدار

 

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, احترام به طبیعت

برای محافظت بیشتر از اشعه خورشید, سایبان های عمودی و افقی باهم ترکیب شده اند. همچنین این سایبان ها مانعی برای بارش باران می باشند و البته کمی هم محرمیت بصری ایجاد می کنند.
این ساختمان از متریال ها و دیتل های مناسبی ساخته شده و باعث گردیده نیاز به سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع کاهش یابد.

 

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, احترام به طبیعت

منابع ساخت و ساز

در این ساختمان از مصالح سبز با اهداف ویژگی های پایدار استفاده شده است. مانند بلوک ACC.
سلول های فتوولتائیک برای روشنایی خورشیدی، تایل های بازتابنده نورخورشید برای انعکاس و بازتاب گرما به خارج از فضا، پنجره های ۲ جداره، سنگ فرش های قابل نفوذ و با قابلیت جمع آوری آب باران، نمونه هایی از سیستم هایی هستند که انرژی بسیار و قابل توجهی، را ذخیره می کنند و انتشار کربن را به حداقل می رسانند.
اگرچه کانسپت این ساختمان تمرکز روی فاکتور های سبز و استفاده از متریال های پایدار می باشد اما کاراکتر های زیبایی شناختی هم نادیده گرفته نشده است. هر واحد مسکونی  با المان های اکولوژیک و طراحی لوکس آمیخته شده است.

همچنین بخوانید :  طراحی نمای پایدار با اشکال الگوریتمی!

 

منبع : Archdaily

برچسب ها
نمایش بیشتر
حامیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن