مسکونیمعماری پایدار

مجتمع مسکونی پایدار با نمایی برگرفته از چشم انداز رودخانه!

حامیان

مجتمع مسکونی پایدار :

کاربری : مسکونی

سال ساخت : ۲۰۱۵

معمار : UNStudio

معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار

این مجتمع مسکونی پایدار ، که نمای آن الهام گرفته از طبیعت است، در حومه ی شهر پکن در امتداد ساحل رودخانه و دور از تراکم جمعیت مرکز شهر، واقع است. خطوط منحنی و رنگ طبیعی خاک رس استفاده شده در نمای ساختمان، الگوهای ریتمیک و ارگانیک چشم انداز رودخانه را تداعی می کند.

معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار

نمای ساختمان ها :

معماران و طراحان این مجتمع از مزایای این سایت بزرگ، برای طراحی و استقرار فضاهای عمومی در داخل و اطراف هر ساختمان با استفاده از فضاهای سبز باشکوه، به خوبی استفاده کردند. در حالیکه نمای مجسمه گونه ی ساختمان ها، باعث تحریک استفاده از فضاهای سبز عمومی می شود، استفاده از متریال طبیعی و زیبا برای نما، یک حس زیبایی و متمایز از جامعه را نیز ایجاد می کند.

نمای این ساختمان ها طوری طراحی شده که ارتباط قوی بین فضاهای داخلی و بیرونی، ایجاد کرده و از ویژگی های یکپارچه ای، از جمله :

  • بالکن ها
  • پنجره ها
  • سایبان ها
  • و بام سبز
همچنین بخوانید :  آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار - آپارتمان های king

مطابق با اقلیم سایت و اصول معماری پایدار، استفاده کرده است. تمهیدات مختلفی از این ویژگی ها، برای ایجاد تیپ های مختلف از ساختمان ها در کل مجتمع، بکار گرفته شده که در عین حال، تنوع و حفظ حس منحصر بفرد بودن را از طریق سازماندهی عناصر هندسی، بوجود آورده است. طراحی این ساختمان ها، مطابق با فرهنگ چینی و ساخت اتاق های مناسب برای اعضای خانواده در تمام سنین، انجام شده است.

معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار معماری پایدار ، مجتمع مسکونی پایدار

 

منبع : inhabitat

برچسب ها
نمایش بیشتر
حامیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن