مسکونیمعماری پایدار

فراهم شدن یک زندگی شهری متراکم و سالم در برجی پایدار!

معمار : شرکت معماری WOHA

کاربری : مسکونی

مکان : سنگاپور

معماری پایدار :

امروزه سازه های پیش ساخته در طیف وسیعی، استفاده می شوند و استفاده از آنها حتی در آپارتمان های بلند مرتبه هم، ممکن شده است. مانند  آپارتمان بلند مرتبه ی مسکونی Skyville @ Dawson که در تصاویر مشاهده می کنید. این برج مسکونی که درصد زیادی از انرژی خود را از خورشید تامین می کند، بالاترین گواهینامه سنگاپور را برای طراحی ساختمان پایدار، دریافت کرده است.

اهداف طراحی :

طراحی این برج ۳ هدف مهم  جامعه، تنوع و پایداری را در بر داشته است. هدف اول با مجموعه ای از فضاهای جمعی، از جمله فضاهای سبز و بازی  که برای این موضوع طراحی شده و حتی یک مسیر  دو و پیاده روی ۴۰۰ متری، بدست آمده است. همانطور که در عکس مشاهده می کنید در سه سطح میانی این برج، فضاهای باز و عمومی طراحی شده که تعامل بین ساکنین را افزایش می دهد.

پانل های فتوولتائیک که در سقف این برج بکار رفته، انرژی همه فضاهای عمومی را فراهم می کند، در حالیکه نیاز به انرژی برای تهویه ی فضاهای داخلی، از طریق طراحی پسیو و غیر فعال، به شدت کاهش یافته است. هر اتاق این واحدهای مسکونی دارای یک پنجره با برآمدگی کم، پانل های مخصوص برای سایه اندازی، تهویه طبیعی مستقیم است، که اجازه میدهد پنجره ها حتی در فصول موسمی هم باز بمانند،

در این برج، در مجموع  ۱.۵ هکتار به فضای سبز، امکانات خرده فروشی، اختصاص داده شده است. یک سوپر مارکت و یک کافی شاپ نیز در این برج طراحی شده و در دسترس است. طراحی این برج، یک شیوه زندگی شهری متراکم و سالم را فراهم کرده است.

 

منبع : inhabitat

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =

بستن