نشیمن و پذیرایینورپردازی

نورپردازی زیبا و مناسب دیوارها برای نشیمن های مدرن!

حامیان

نورپردازی دیوارها :

نورپردازی خوب فضای نشیمن و پذیرایی، قادر خواهد بود حالت های مختلفی از شرایط متنوع نور، ایجاد کند. وقتی اکثر فضاهای خانه بصورت فشرده در کنار هم هستند، طراحی نورپردازی می تواند راه چاره ی کوچکی باشد برای داشتن خانه ای دلباز و زیبا.

منابع نوری عمودی

wall-lighting

اغلب منابع نوری دیواری در سطح ارتفاع چشم، نصب می شوند. اما مسلما شما نمی خواهید تمام روشنایی این لامپ های دیواری بصورت مستقیم و رو به جلو پخش شوند، بلکه زیبایی این لامپ های دیواری این است که دیوار زیرین خود را با الگویی زیبا نورپردازی کنند. می توانید در فضاهای مدرن از لامپ هایی که در دو جهت نور را پخش می کنند، استفاده کنید.

wall-sconce-light

معمولا برای نورپردازی بالا و پایین دیوار از دو لامپ استفاده می کنند که اگر مقداری از نوری که به روی بالای دیوار پخش می شود، روی قسمتی از سقف هم روشن کند، که تاثیر بصری بهتر و زیباتری دارد.

همچنین بخوانید :  ایده ای برای طراحی سرویس بهداشتی - استفاده از سینک های چوبی!

لامپ ها و فانوس ها

traditional-living-room

می توانید از لامپ ها و روشنایی هایی با فرم های فانوسی و یا سنتی، برای نصب روی دیوار، استفاده کنید. البته استفاده ار اینها کمی حس و حال قدیمی و سنتی به همراه دارد، بنابراین در استفاده از آنها مراقب باشید. شیشه ی فانوس ها معمولا بصورت اریب و زاویه دار هستند که باعث می شود نور با کمی درخشش پر زرق و برق و مسحور کننده، پخش شود.

ceiling-wall-lighting

midcentury-look

ردیفی از لامپ هایی که به سادگی، در فواصل مساوی، طراحی شده اند، می توانند یک احساس هنری ایجاد کند و یک لامپ نصب شده روی دیوار هم میتواند کار مشابهی انجام دهد بخصوص اگر این لامپ ها روی دیواری نصب شوند که کمی تیره تر هستند. برای یک جلوه ی جالب می توانید از لامپ های متحرک روی دیوار استفاده کنید بجای اینکه روی میز باشند!!

تاثیر بصری

visual-impact-lighting

روشنایی های دیواری نباید ارتباط ضعیفی با روشنایی های سقفی داشته باشند و باید باهم هماهنگ باشند. یک نورپردازی زیبا روی دیوارهای اتاق نشیمن، تاثیر شگفت انگیزی روی دکوراسیون دارد. مانند مثال بالا، باکس های نوری نصب شده روی دیوار و در اطراف تلویزیون یا یک شومینه ی امروزی، گزینه ی خوبی برای طراحی نورپردازی است.

همچنین بخوانید :  گلچینی از طراحی های فضای نشیمن و پذیرایی به رنگ آبی

black-wall-light-visual-impact

یک فرم نوری واحد هم اثری مشابه در گوشه ای از یک اتاق نشیمن دارد. همچنین فرم های زیبایی هم وجود دارد که غیر از نورپردازی به عنوان شلف و قفسه هم می توانید از آن استفاده کنید.

نورپردازی نقطه ای

spot-lighting

spot-lighting1

نورهای نقطه ای فقط مختص سقف نیست، این روشنایی ها می توانند روی دیوار هم نصب شوند و نور را به سمت پایین پراکنده کنند. یک مدل خوب مدلی است که بعضی از آن ها قابل تنظیم باشند و انعطاف پذیری زیادی در تنظیم طرح ها و جلوه ها، با توجه به زمان و حال و هوایی که می خواهید، داشته باشند.

نورپردازی پنهان

cove-lighting

modern-lighting-system

اگر نشیمن شما سقف کاذب دارد، یک ایده ی خوب برای نورپردازی این است که منابع نوری را پشت دیوار کاذب قرار دهید و نور پراکنده شود بدون آنکه منابع نوری معلوم باشند. اگر نشیمن سقف کاذب ندارد مدل های دیواری البته با تنوع محدود، هستند که تقریبا می توانند اثری مانند نورپردازی پنهان، داشته باشند.

همچنین بخوانید :  جدا کردن اتاق خواب با ایجاد اختلاف ارتفاع در آپارتمان های کوچک!
برچسب ها
نمایش بیشتر
حامیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن