خودتان بسازید

ایده هایی برای استفاده از ریسمان های کنفی در دکوراسیون خانه – قسمت ۳

حامیان

استفاده از ریسمان های کنفی و نخی در دکوراسیون خانه :

ریسمان های کنفی و ضخیم، یک آیتم ساده و ظاهراً خشنی است، اما در عین حال اگر به صورت خلاقانه استفاده شود، می تواند برای آفریدن برخی وسایل واقعاً جالب، کمک کند. در قسمت های قبلی این مقاله تعدادی از روش هایی که با آنها می توانید از ریسمان های کنفی و یا نخی برای خلق عناصر کلاسیک و زیبا برای خانه خود استفاده کنید،  را به شما ارائه دادیم. در اینجا یعنی قسمت ۳ این مقاله، ما تعدادی از روش های دیگر را به شما ارائه می دهیم. با ما همراه باشید …

 

 1. آینه های کنفی

این یک طرح جالب و ساده دیگر است. این یک آینه زیبای فلزی و کنفی است. شما به یک آینه با قاب استیل ضد زنگ، کنف های ضخیم، قلاب های حلقه دار بزرگ، یک دستگیره در، چسب، میخ، سیم های آویز عکس، یک مته، یک چکش و یک پیچ گوشتی نیاز خواهید داشت. ابتدا سیم مخصوص عکس را به پشت آینه وصل کنید و قلاب را به دیوار محکم کنید.

آینه را آویزان کنید. از قبل سوراخ ها را مته کنید و قلاب های حلقه دار را به دیوار پیچ کنید. سپس یک پیچ منظم را در دیوار قرار دهید و حفره یک دستگیره درِ آنتیک را با چسب پُر کنید و آن را بر روی پیچ در دیوار قرار دهید. دیگر مراحل پایانی را اضافه کنید و آینه را به دیوار آویزان کنید.

 

 1.  مدلی دیگر از آینه های کنفی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

این یک طرح مشابه است اما نتیجه نهایی کمی متفاوت است. برای این طرح شما به ریسمان های کنفی، یک آینه گرد بدون قاب، چسب سیمان، و چسب نیاز خواهید داشت. ابتدا اندازه گیری کنید و دو قطعه از ریسمان ببرید. ریسمان را به آینه بچسبانید و برای یک ظاهر مرتب انتهاها را مرتب کنید. همه چیز را با چسب محکم کنید تا خشک شوند. سپس یک آویز منگوله دار درست کنید. مقداری از ریسمان ببرید، و یک گره بر روی هر دو انتها بزنید، سپس انتهاها را به کناره های آینه بچسبانید.

همچنین بخوانید :  پلان باز و خلاقانه در یک خانه 39 متر مربعی!

 

 1.   و دوباره مدلی دیگر از آینه های کنفی!

ما تصمیم گرفتیم بر طراحی آینه اصرار کنیم، به این دلیل که این طرح بسیار ساده و جالب و تطبیق پذیر است. این یک مدل آینه کنفی دیگر است. برای این یکی شما به مقوا، ریسمان های کنفی، چسب تفنگی، ریسمان چندلا، قیچی، یک آینه دایره ای و چسب نیاز خواهید داشت. ابتدا یک قاب مقواییِ O شکل درست کنید. از ریسمان کنفی استفاده کنید و یک قطعه ببرید که قطر قاب را پوشش دهد. انتهاهای ریسمان را ببندید تا نخ نما نشود. سپس از یک چسب تفنگی برای وصل کردن ریسمان به قاب استفاده کنید. از یک قطعه دیگر طناب برای ساختن یک حلقه در بالای آینه استفاده کنید. یک قطعه سومی از ریسمان را برای گذاردن در بالای پایه ریسمان ببرید. چسب را به لبه آینه شیشه ای اضافه کنید و قاب ریسمانی را در بالای آن قرار دهید.

 

 1. نگهدارنده های کتاب ریسمانی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

این یک طرح کاربردی دیگر است که در پایان، دکوراسیونی برای خانه شما فراهم خواهد کرد. از چسب برای محکم کردن ریسمان به کناره های مکعب استفاده کنید. شروع به پیچیدن کنید تا جلو و پشت به طور کامل پوشانده شوند. سپس در جهت های مخالف بپیچید تا کناره ها پوشیده شوند. کناره های باقیمانده را با بندکشی از حلقه های باز بپیچید. انتهاها را مرتب کنید و مکعب را با چسب صنعتی، محکم کنید.

 

 1. چراغ خواب کنفی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

اگر چراغ خوابی دارید که خیلی زیبا به نظر نمی رسد، شاید زمان آن رسیده که آن را تزئین کنید. این کار را می توانید با ریسمان انجام دهید. از قسمت پایین پایه لامپ شروع کنید و با استفاده از یک قلم مو چسب را بزنید. سپس طناب را به چسب بچسبانید و دورتادور پایه آن را بپیچید.

همچنین بخوانید :  قاب عکس زیبا و کاشی کاری شده ی منحصر بفرد خود را بسازید!

 

 1. گلدان دکوری ریسمان پیچ

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

این طرح ساده و شیک به ریسمان کنفی، یک گدان، یک چسب حرارتی و یک حصیر پوشش چسب حرارتی نیاز دارد.

 

 1. چارپایه با پوشش ریسمانی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

این چارپایه ریسمانی جالب میتواند در یک ساعت درست شود. این کار ساده است و تأثیر زیادی پس از آن دارد. ابتدا بالای چارپایه را اندازه بگیرید و مرکز را علامت بزنید. از چسب استفاده کنید و ریسمان های کنفی را بپیچید تا وقتی که پوشیده شود. می توانید از هر نوع ریسمانی استفاده کنید. همچنین می توانید پایه های چارپایه را برای ظاهری شادتر، رنگ روشن بزنید.

 

 1. لامپ آویز با ریسمان بافته شده

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

این یک طرح زیباست و آنقدر پیچیده نیست که شما فکر می کنید. این لامپ آویز از یک جعبه گُل آویزی سیمی و کمی ریسمان کنفی ساخته می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که جعبه گل را با ریسمان بپیچید. شما می توانید طرح ها و مدل های مختلفی انتخاب کنید.

 

 1. کاسه با ریسمان کنفی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

با یک کاسه با ریسمان های کنفی، یک حس کلاسیک و زیبا به آشپزخانه یا هر اتاق دیگر خود اضافه کنید. از دسته ها شروع کنید و ریسمان را دورتادور آنها بپیچید. سپس از خارج کاسه شروع کنید و هر پیچیدنِ دومی دور آن را با چسب  محکم کنید. ریسمان را در همه راه های اطراف بچسبانید. در پایان، ریسمان را در داخل بپیچید.

 

 1. تاج تخت با ریسمان های کنفی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

با یک تاج تخت با ریسمان های کنفی، تخت شما شیک تر و گرم تر به نظر می رسد. می توانید این کار را خودتان انجام دهید. برای تاج تخت، می توانید از یک در قدیمی استفاده کنید. آن را به اندازه مورد نیاز ببُرید. نوعی از ریسمان های کنفی را که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و شروع به پیچیدن کنید. از چسب حرارتی برای حفظ آن در محل استفاده کنید. این طرح به نظر پیچیده است، اما بسیار ساده است و زمان زیادی برای کامل کردن آن نیاز نیست.

همچنین بخوانید :  آموزش طراحی و دوخت کوسن های زیبا و کلاسیک!

 

 1. گلدان با ریسمان کنفی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

گلدان های کنفی، دکورهای عالی هستند. ساختن آنها ساده است و طرح های بامزه ای نیز هستند. تنها چیزهایی که نیاز دارید گلدان های اضافه، ریسمان های کنفی، چسب حرارتی، یا هر چسب قوی دیگر، است. شما همچنین می توانید ریسمان را رنگ بزنید و حتی مجبور نیستید تمام گلدان را با آن بپیچید. از قدرت تخیل خود استفاده کنید؛ شما عالی هستید.

 

 1. قطعات چوبی و قفسه های کتاب ریسمانی

پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

شما می توانید این قفسه ها را تنها با کمی ریسمان و کقداری از بلوک های چوبی بسازید. به سادگی، بلوک های چوبی را پشته کنید و آنها را با یک گره ماهیگیری سنتی محکم کنید. این یک طرح بسیار ساده، سازگار با محیط، خلاقانه و مبتکرانه است. نتیجه، ایجاد یک فضای کاربردی خواهد بود که فضایی عملکردی فراهم خواهد کرد.

 

 1. نوعی دیگر از شلف هایی با ریسمان کنفی

  پروژه های DIY، خلاقیت، ریسمان های کنفی

در پایان مقاله، ما می خواهیم به شما نشان دهیم چگونه شلف های آویزی با ریسمان کنفی را با یک راهنمایی گام به گام بسازید. موادی که نیاز خواهید داشت عبارتند از: تخته چوبی، ریسمان های کنفی ضخیم، قطعات رول پلاک، قیچی و یک مته. ابتدا ۲ سانتیمتر از هر انتهای تخته را اندازه بگیرید و چهار نقطه برای سوراخ ها علامت گذاری کنید. علامت ها را با مته سوراخ کنید. سپس، ریسمان را از گوشه پایین سمت چپ هر تخته نخ کشی کنید. گره ها را درست کنید و شلف را بر روی دیوار آویزان کنید.

 

منبع : homedit

برچسب ها
نمایش بیشتر
حامیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن