خودتان بسازید

۱۳ طراحی خلاقانه ی میز برای تمام سبک ها و سلیقه ها!

حامیان

طراحی خلاقانه ی میز :

آیا در حال بازسازی و دکوراسیون خانه ی خود هستید، اما نمی توانید میز مناسبی برای تکمیل دکور خود پیدا کنید؟ خیلی نگران نباشید چون جایگزین های زیادی وجود دارند. همیشه یک ایده برای طراحی خلاقانه ی میز ، وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. اجازه دهید نگاهی به این ایده ها بیاندازیم.

 1. میز جلو مبلی از جعبه های چوبی

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

این یک میز جلو مبلی شیک و لوکس است و ساختن آن نیز خیلی سخت نیست. شما به ۴ جعبه چوبی، دو قطعه چوب و چهار چرخ نیاز دارید. در صورت تمایل، شما همچنین می توانید از پیچ، میخ، براکت L و پیچ و مهره و پلی اورتان استفاده کنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

ابتدا جعبه ها را رنگ بزنید و از میخ برای نگه داشتن آنها در محل به طور موقت استفاده کنید و سوراخ وسط را بپوشانید. چرخ ها و رنگ پایانی را اضافه کنید و شما کار را انجام داده اید.

 1. میز با یک صفحه گرافیکی

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

این در واقع یک پروژه بازسازی است. این در اصل یک میز کار بود که بعداً به یک میز زیبا تبدیل شد. ایده کلی، زیبا کردن سطح روی میز با برچسب های مثلثی شکل با رنگ های مختلف می باشد. مثلث ها را به صورت رندوم اضافه کنید تا کل سطح را بپوشانید و مطمئن شوید که رنگ ها را برای داشتن یک ظاهر یکنواخت تغییر می دهید.

 1. میز با لبه های طبیعی

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

برای این پروژه شما به یک پایه میز نیاز دارید. یک میز قدیمی بدون صفحه بالایی عالی خواهد بود. ایده، ساختن یک صفحه چوبی جدید با یک طراحی اورجینال است. از آنجا که این پروژه برای یک میز فضای باز است، می توانید یک سطل یخ را نیز به وسط اضافه کنید. تعدادی قطعه بزرگ چوب پیدا کنید و آنها را با هم قرار دهید تا صفحه بالایی را درست کنید. اگر سطل می خواهید، یک سوراخ برای آن درست کنید و سطل را در آن قرار دهید. سپس برای درست کردن لبه های میز، سنباده تسمه ای استفاده کنید. خلاق باشید تا از نتیجه شاد شوید و در انتها، میز را رنگ بزنید.

 1. میز کُنده ای

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

برای ساختن یک میز کنده ای خام، شما به بخشی از یک کنده درخت نیاز دارید. اگر خوش شانس باشید می توانید یک کنده در جنگل یا جای دیگر پیدا کنید یا می توانید آن را بخرید. یک جایگزین دیگر نیز وجود دارد، یک چیز ساده تر. شما می توانید یک چهارپایه IKEA که طراحی مشابهی دارد را بخرید و آن را در نهایت به یک میز تبدیل کنید.

 1. میز چوبی موزائیکی

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

این یک میز چوبی دیگر است اما این بار با یک طراحی پیچیده تر. بجای استفاده از یک کنده بزرگ، این بار شما به چندین کنده کوچک نیاز خواهید داشت. ایده، برش آنها با ارتفاع یکسان و تلاش برای ساختن یک طرح موزائیکی با آنها است. شما می توانید آنها را به هم چسب بزنید و همچنین می توانید قطعه ای طناب یا چیزی شبیه به آن را دور آنها بپیچید. باید قادر باشید یک میز جلو مبلی اورجینال بسازید.

 1. میز راه راه بدون استفاده از هیچ نوع رنگ

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

این یک طرح رنگارنگ و بامزه است. ایده، استفاده از یک میز قدیمی با یک صفحه بالایی است که واقعاً آن را دوست ندارید. شما برای این پروژه، به رنگ نیاز ندارید، فقط به مقدار زیادی نوار رنگی نیاز دارید. نوار را برای ایجاد راه راه ها استفاده کنید تا کل سطح میز را بپوشانید. شما همچنین می توانید دور لبه ها نوار بپیچید. همچنین می توانید آن را با لاک پوشش دهید یا برای محافظت از طراحی، بر روی صفحه بالایی پلکسی گلاس اضافه کنید.

 1. میز نهارخوری ساده

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

برای ساختن یک میز نهارخوری ساده و دوست داشتنی، مانند میز نشان داده شده در تصاویر، شما به تعدادی تخته بورد در اندازه ای که می خواهید، یک تخته، پیچ، کاغذ سنباده، رنگ و پایه های میز نیاز خواهید داشت. ابتدا تخته بوردها را در کنار هم مرتب کنید، با استفاده از یک تخته آنها را به هم پیچ کنید و سپس از یک کاغذ سنباده استفاده کنید تا لبه های تیز را از بین ببرید. میز را با رنگ چوب ساحلی رنگ بزنید و پایه ها را وصل کنید.

 1. میز جلو مبلی پالتی

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

میزهای پالتی بسیار متداول هستند و ساختن آنها بسیار ساده است. برای درست کردن آن، شما به حدود نیمی از یک پالت چوبی نیاز خواهید داشت. ابعاد میز را انتخاب کنید و سپس تعدادی از تخته بوردها را حذف کنید و آنها را به اندازه برش بزنید. با استفاده از میخ آنها را دوباره متصل کنید و سپس میز را سنباده بزنید. اگر بخواهید می توانید میز را رنگ بزنید یا بتونه کاری کنید. در نهایت می توانید یا پایه ها یا چرخ ها را اضافه کنید یا آن را به همین صورت باقی بگذارید.

 1. نمونه ای دیگر از میز جلو مبلی

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

این یک پروژه بسیار جالب دیگر است. برای ساختن یک میز مشابه، شما به رنگ اسپری بافت، رنگ اسپری مشکی مات، الوار، تخته بوردهای چوبی، چرخ، رنگ، کاغذ سنباده، پیچ و مهره، واشر، بست و براکت های L نیاز دارید. ابتدا اندازه گیری ها را انجام دهید و تمام سخت افزارها از جمله چرخ ها را با اسپری رنگ کنید. سپس جعبه پایه را درست کنید و میخ ها را برای نگه داشتن قطعات چوبی در محل استفاده کنید. سپس از براکت های L برای محکم نگه داشتن آنها استفاده کنید و پیچ ها را اضافه کنید. مهره ها را در پیچ سفت کنید و چرخ ها را متصل کنید.

 1. میز با استفاده از قرقره کابل

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

بدیهی است که برای این پروژه شما به یک قرقره کابل نیاز دارید. شما همچنین به یک سنباده زن برقی، یک دریل، رنگ چوب، پیچ، رولپلاک، تراز، یک آچار و یک چکش نیاز خواهید داشت. ابتدا برای درست کردن یک سطح صاف، میخ ها را با چکش به آن بزنید و بعد همه چیز را سنباده بزنید. رنگ چوب را اضافه کنید، اجازه دهید خشک شود و رولپلاک ها را نصب کنید. با درزگیر داخلی آن را اسپری کنید.

 1. میز نهارخوری چوبی

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

این میزی است که می توانید از ابتدا درست کنید. قرار دادن چارچوب با هم، آسان است. سپس شروع به اضافه کردن تخته ها کنید و از پیچ ها برای محکم نگه داشتن آنها استفاده کنید. همه چیز را سنباده بزنید و سپس آن را رنگ کنید. در پایان روکش های چند گانه برای جلای سطح روی میز بکار ببرید.

 1. میز چند منظوره

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

برای ساختن یک میز شبیه به این یکی، شما ابتدا نیاز به انتخاب الوار چوبی در اندازه ای که مناسب شما است دارید. سپس تخته بوردها را روی یک سطح صاف قرار دهید و از قطعات کوچکترِ الوار چوبی و پیچ های چوب برای محکم کردن میز با هم استفاده کنید. همه چیز را سنباده بزنید و سپس میز را رنگ بزنید. پایه ها را متصل کنید و پروژه تکمیل است.

 1. میز جلو مبلی از احیای چارچوب پنجره!

پروژه های DIY، خلاقیت، طراحی خلاقانه ی میز

ممکن است عجیب به نظر برسد اما واقعاً می توانید یک پنجره قدیمی را به یک میز جلو مبلی دوست داشتنی تبدیل کنید. شما فقط نیاز دارید چهار پایه و یک دسته را متصل کنید و یک میز جلو مبلی اورجینال با یک فضای ذخیره سازی هوشمندانه در داخل داشته باشید. اگر پنجره از قبل ابعادی را که می خواهید دارد پس عالی است. اگر نه، می توانید پروژه خود را تنظیم کنید. همچنین می توانید آزادانه همه چیز را دوباره رنگ کنید.

همچنین بخوانید :  ایده هایی زیبا برای ساخت و بازیافت گلدان های گیاهان آپارتمانی- قسمت 2

 

منبع : homedit

برچسب ها
نمایش بیشتر
حامیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن