آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, احترام به طبیعت

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار – آپارتمان های king

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار :

این ساختمان بیان کننده ی فرمی جدید از زندگی لوکس، پر جنب و جوش و متمایز می باشد. چالش این طراحی، ساخت آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, بدون آسیب به فضای سبز و طبیعت موجود و محیط زیست بوده است.

معمار: The Purple Ink Studio
مکان : هند
ایده ی ساخت آپارتمان بلند مرتبه هم بدلیل قوانین شهری امکان پذیر نبود و طبق قوانین شهری حداکثر ارتفاع ۱۲ متر می باشد. طرح جامع باید برنامه ای را سازمان دهی می کرد که بیان کننده ی زندگی سوپر لوکس همراه با پارامترهای سبز و محیط زیست موجود در سایت باشد. هر بلوک از آپارتمان بصورت هنرمندانه ای از پوشش گیاهی استفاده کرده و برای جبران پوشش گیاهی که در طول ساخت و ساز، از بین رفته, در بالکن هر طبقه پوشش گیاهی متنوع و متمایز استفاده شده است.

 

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, احترام به طبیعت

طراحی زیست اقلیمی

طراحان این آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار سعی داشته اند , مصرف انرژی را بمقدار زیادی کاهش دهند. از این جهت مطالعات و شبیه سازی های خورشیدی صورت گرفت که اطلاعات کافی برای طراحی و استفاده از روشنایی روز، سایبان ها و سیستم های جمع آوری آب باران را داشته باشند. این مطالعات در کنار آنالیزهای نورپردازی برای محاسبه و انتخاب سیستم مکانیکی مناسب، لازم بود.
برای بهینه سازی سرمایش به بهترین نحو،, فرم ساختمان و بازشو ها و پنجره ها از لحاظ شکل و اندازه، توسط شبیه سازهای کامپیوتری شکل گرفتند تا نسیم بیشتری در داخل فضا به جریان بیافتد.

 

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, احترام به طبیعت

برای محافظت بیشتر از اشعه خورشید, سایبان های عمودی و افقی باهم ترکیب شده اند. همچنین این سایبان ها مانعی برای بارش باران می باشند و البته کمی هم محرمیت بصری ایجاد می کنند.
این ساختمان از متریال ها و دیتل های مناسبی ساخته شده و باعث گردیده نیاز به سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع کاهش یابد.

 

آپارتمان مسکونی با طراحی پایدار, احترام به طبیعت

منابع ساخت و ساز

در این ساختمان از مصالح سبز با اهداف ویژگی های پایدار استفاده شده است. مانند بلوک ACC.
سلول های فتوولتائیک برای روشنایی خورشیدی، تایل های بازتابنده نورخورشید برای انعکاس و بازتاب گرما به خارج از فضا، پنجره های ۲ جداره، سنگ فرش های قابل نفوذ و با قابلیت جمع آوری آب باران، نمونه هایی از سیستم هایی هستند که انرژی بسیار و قابل توجهی، را ذخیره می کنند و انتشار کربن را به حداقل می رسانند.
اگرچه کانسپت این ساختمان تمرکز روی فاکتور های سبز و استفاده از متریال های پایدار می باشد اما کاراکتر های زیبایی شناختی هم نادیده گرفته نشده است. هر واحد مسکونی  با المان های اکولوژیک و طراحی لوکس آمیخته شده است.

 

منبع : Archdaily

پیشنهاد میشه از مطالب زیر دیدن کنید

حس آرامش در آپارتمانی مسکونی – همجواری با رو... بهره برداری از رودخانه و ایجاد حس آرامش در آپارتمانی مسکونی :این پروژه در جوار یکی از شاخه های رودخانه ای قرارگرفته است. هدف از طرح اصلی این پروژه, ...
طراحی باغی عمودی در برج مسکونی پایدار!... معمار : Stefano Boeri Architettiکاربری : مسکونیمعماری پایدار :کانسپت این طرح، ایجاد باغ ها و فضای سبز عمودی است. ۱۱۷ متر ارتفاع دارد، که شامل ...
نوسازی نمای ساختمان با استراتژی های پایدار!... معمار : UNStudioمکان : سئولنمای پایدار : این مطلب در مورد نوسازی نمای اداره ی مرکزی Hanwha در سئول می باشد که آن را به نمایی فوق العاده پایدار...
خانه پیش ساخته پایدار – استفاده از سیستم های... خانه پیش ساخته پایدار :یک خانه قابل قبول و موجه معاصر، خانه ای است که به صورت پایدار و با انرژی پایدار طراحی و ساخته می شود. بر خلاف بیشتر طراحی های...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =