نمای تا شونده ی برج مسکونی Golf

نمای متحرک و تا شونده ی آپارتمان مسکونی :

squ_golfs-tower-by-hackenbrio

این پروژه توسط Hackenbrioch Architekten در لیما، پرو، طراحی شده است. دلیل نام گذاری این برج این است که ساختمان از یک طرف دید کامل به باشگاه گلف دارد و از طرف دیگر،. به سمت دریا است. پنجره های تمام قد این ساختمان، دارای سایبان های جمع شونده هستند که میتوانند ظاهر نما را با باز و بسته بودن، تغییر دهند. در سمت جنوب آپارتمان ها، اتاق ها قرار گرفته اند و در سمت شمال، فضاهایی با آرایش پلان باز، قرار گرفته اند.

فضاهای داخل با دیوار های کشویی و گاها شیشه ای، تقسیم شده اند. این دیوارهای کشویی و پلان باز، به ساکنین اجازه می دهد که طبق نیاز و خواسته خود، فضای داخل را چیدمان کنند.

فضاهای اصلی مانند نشیمن، قسمت غذا خوری و اتاق خواب والدین، در راستای نما قرار گرفته اند. در حالیکه، اتاق تلویزیون، مطالعه و فرزندان و سرویس بهداشتی اتاق والدین در پشت فضاهای اصلی و متصل به آنها قرار گرفته اند. اتاق تلویزیون، غذاخوری، نشیمن، آشپزخانه و اتاق مستر به واسطه ی داشتن پلان باز و یا دیوارهای کشویی، می توانند باهم ترکیب شوند و فضایی بزرگتر ایجاد کنند.

سازماندهی فضاها :

دید و نمای داخلی به واسطه ی عوامل مختلف، تعدیل شده است. از جمله :

  • بالکن موجود در تمام عرض ساختمان با سایبان های جمع شونده
  • پنجره های تمام قد نما
  • در های کشویی واقع شده بین بعضی فضاها
  • دیوار شیشه ای الکتروکرومیک که اتاق مطالعه را از پذیرایی و اتاق تلویزیون، جدا کرده است.
  • استفاده از ریل های پرده روی سقف، که در بعضی قسمت ها قرار گرفته اند.

بقیه اتاق خواب ها که در سمت جنوب آپارتمان قرار دارند، رو به اقیانوس آرام هستند. پنجره های تمام قد در این فضاها هم مانند نمای شمالی، دارای سایبان های خارجی هستند. هنگامی که سایبان ها باز هستند، دید کامل به سمت اقیانوس را فراهم می کنند و در عین حال از دید اطراف به فضاهای داخلی، محافظت می کنند.

سازه ی ساختمان از بتن های پیش ساخته، ساخته شده است. در قسمت شمالی که پلان باز و انعطاف پذیر دارد، از چهار ستون برای نگهداشتن سازه، استفاده شده است. همچنین سازه ی هسته ی مرکزی که شامل راه پله و آسانسور است، از سازه ی قسمت شمالی حمایت می کند.

حریم خصوصی آپارتمان ها از طریق این سایبان ها، قابل حفاظت است. و این انعطاف پذیری در نمای ساختمان و سایبان ها، ظاهری بسیار زیبا و پویا به آن داده است.

 

golfs-tower-by-hackenbrioch-architekten-5

golfs-tower-by-hackenbrioch-architekten-1

golfs-tower-by-hackenbrioch-architekten-3

golfs-tower-by-hackenbrioch-architekten-4

golfs-tower-by-hackenbrioch-architekten-2

golfs-tower-by-hackenbrioch-architekten-6

 

منبع : dezeen

پیشنهاد میشه از مطالب زیر دیدن کنید

نمای رنگارنگ و زیبای برج مسکونی A’Beckett... نمونه ای جذاب از نمای رنگارنگ و زیبای برج مسکونی :این پروژه در زمینی به مساحت ۹۰۰ متر مربع، ساخته شده است. کاربری هسته ی مرکزی این برج، پارکینگ است....
نمای ویلا به سبک مدیترانه ای – نمونه هایی از... نمای ویلا به سبک مدیترانه ای :معماری مدیترانه ای بطور کل از انواع سبک شامل: طرح های عاشقانه، ظاهری ساده و جزییاتی استادانه، تشکیل شده است. در این ...
گیاهان در مجتمع مسکونی Jardin – بالکن های سر... بالکن های پوشیده از گیاهان در مجتمع مسکونی :ایده ی اصلی در این پروژه، استفاده از گیاهان در مجتمع مسکونی بود و اینکه هر واحد مسکونی در هر طبقه، فضایی...
مجتمع مسکونی پایدار با نمایی برگرفته از چشم انداز ... مجتمع مسکونی پایدار :کاربری : مسکونیسال ساخت : ۲۰۱۵معمار : UNStudioاین مجتمع مسکونی پایدار ، که نمای آن الهام گرفته از طبیعت است، در...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =