۶ نمونه اتاق خواب تیره برای الهام بخشیدن به رویاهای شیرین!

اتاق خواب تیره و مشکی :

اتاق خواب، فضایی است که معمولا آزادی بیشتری برای انتخاب رنگ و رنگ آمیزی در آن را داریم. بنابراین برای طراحی اتاق خواب تیره و مشکی، محدودیتی نداریم. معمولا در این فضا با اطمینان بیشتری از رنگ های شاخص و جسورانه، می توانیم استفاده کنیم. استفاده از رنگ و تم های تیره در اتاق خواب، به تمرکز ذهن و ایجاد فضای آرام بخش برای خوابیدن، کمک می کند.

اما نه تنها رنگ و تم های تیره در اتاق خواب، می توانند عملکردی باشند، بلکه گزینه ای عالی برای طراحی تم های پیچیده و مرموز هستند.

۱ –

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

استفاده از یک پالت جسورانه و محدود از رنگ، تقریبا می تواند حس و سبک مینیمالیستی در یک اتاق خواب تیره، ایجاد کند. اما در اینجا، استفاده ی هوشمندانه از بافت های ظریف، به ایجاد حسی جالب و همه جانبه در اتاق، کمک بسیاری کرده است. استفاده ی هوشمندانه از آثار و تابلوهای هنری، هم کمک بسیاری در شکستن زاویه های تیز با خطوط ملایم خود و ایجاد فضایی زیباتر، کرده اند.

استفاده از رنگ های سیاه و سفید در کل فضا ( با چند مورد استثنا، مانند فرش و جزئیات تابلوها)، همراه با تاثیر نور وسایه، فضایی فوق العاده ایجاد کرده. بطور کلی، اتاق بسیار تیره بنظر می رسد، اما به لطف استفاده از سطوح سفید زیاد، غم انگیز بنظر نمی رسد.

لامپ های آویزی، شاید تنها عنصر مجسمه گونه در این اتاق باشند، که ترکیبی زیبا و کامل از عملکرد و تزئینی، بوجود آورده است.

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

 

۲ – 

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

استفاده از تم های تیره از رنگ قهوه ای و مشکی در این اتاق خواب تیره ، آن را به فضایی لوکس تبدیل کرده است. استفاده از چوب های طبیعی و شاخص و استفاده از سنگ در کف اتاق، تضاد زیبایی با دیوار اکسنت و متمایز مشکی رنگ، ایجاد کرده است. همچنین این متریال های طبیعی، و ارتباط اتاق با فضای بیرون از طریق در های کشویی شیشه ای، و تاکید بر عناصر طبیعی، حسی مدرن و تمیز را در اتاق، بوجود آورده است.

تخت خواب زیبای این اتاق با عملکرد چند منظوره ی خود مانند میز، دراور و حتی یک نیمکت، به غیر از داشتن فضایی برای خواب، بخوبی در این اتاق خواب بزرگ و زیبا، ترکیب شده است.

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

 

۳ –

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

پانل های هندسی در این اتاق خواب تیره، فضایی جالب و مدرن خلق کرده اند. ترکیب و طراحی دیوار ها با رنگ سیاه و سفید، به لطف تاثیر نور و سایه و بازی با آن ها، احساس استفاده از پالت خاکستری  و فضایی دراماتیک را ایجاد می کنند.

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

 

۴ –

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

استفاده از سبک کلاسیک و یک لوستر بزرگ در این اتاق خواب تیره، شخصیتی پیچیده و مجلل به این فضا بخشیده است. تابلوهای هنری با عکس های سیاه و سفید در بالای تخت خواب، گویی مانند یک پنجره به زمان و مکانی دیگر است، که براحتی جذابیت های گرم و قدیمی به این اتاق، بخشیده است.

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

 

۵ –

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

تابلوی هنری، دیوار اکسنت و شاخص و حتی فرش استفاده شده در این اتاق، تیره هستند، و در تضاد با رنگ زرد استفاده شده در روتختی، و استفاده از نورپردازی ساده با لامپ های سبک صنعتی، فضایی دارماتیک و پاپ، ایجاد کرده اند.

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

 

۶ –

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

در این اتاق خواب، کلا از رنگ ها و تم های تیره در روی دیوارها، سقف و کف استفاده شده است. طراحی و چاپ شمارش زمان در بالای تاج تخت خواب، ایده ای بسیار جالب و زیباست که در این اتاق خواب بکار رفته است.

اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره اتاق خواب، مشکی، اتاق خواب تیره

 

منبع : home-designing

پیشنهاد میشه از مطالب زیر دیدن کنید

۱۰ نمونه ی بسیار محبوب برای اتاق خواب!... دکوراسیون اتاق خواب : در زیر ۱۰ ایده و عکس از اتاق خواب هایی را خواهید دید که محبوبیت بیشتری در بین مردم اروپا داشته، به این عکس ها نگاه کنید و شما ...
چگونه رنگ اتاق خواب کودکان بر روی رفتار آنها تاثیر... رنگ آمیزی اتاق خواب کودکان :رنگ ها دارای توانایی و ظرفیت برای الهام بخشیدن، تحریک، تسکین و حتی درمان، می باشند. این امر بخصوص برای کودکان مشهود تر ا...
ایده ای برای طراحی اتاق خواب های کوچک – تخت ... طراحی اتاق خواب کوچک :برای اینکه بیشتر از فضا استفاده شود، تخت خواب در بستری از چوب، دور تا دور خود قرار گرفته است.این کار باعث شده که بتوان از ...
گلچینی از طراحی های اتاق خواب به رنگ سبز – ق... استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب :رنگ بی نظیر و پر طراوت سبز همیشه در فضای داخلی حس سرزندگی و شادابی را ایجاد می کند. این رنگ بی نظیر به دل...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =