فضای غذاخوری کوچک – ۱۰ روش خلاقانه برای استفاده بهتر از فضا

فضای غذاخوری کوچک :

خانه ی بسیاری از ما دارای فضای غذاخوری کوچک است، که چیدمان مناسب و خلاقانه ی میز نهار خوری و دکور آن، تا حدی می تواند کوچک بودن این فضا را، بی اهمیت جلوه دهد و نشان دهد که همین فضای غذاخوری کوچک هم می تواند احتیاجات ما را برآورده کند.

۱- استفاده از یک میز گرد با یک نیمکت

این یک ترکیب کلاسیک برای استفاده بهتر و کارآمدتر از فضا می باشد. که می تواند قسمت و یا گوشه ی کوچک و بدون استفاده خانه را به یک فضای غذاخوری کوچک و زیبا تبدیل کند.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

 

۲- میزهای تاشو

در آپارتمان های کوچک می توان از ایده ی میزها و صندلی های تاشو استفاده کرد. که با ترفندهای ساده می توان آن فضا را خیلی جذاب طراحی کرد.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

 

۳- استفاده هوشمندانه از دیوار

در فضاهای باریک و کوچک می توان از دیوار به عنوان جایی برای آویزان کردن مبلمان و یا صندلی های تاشو استفاده کرد. این کار باعث می شود که فضای بیشتری برای عبور باز شود. در هنگام میل کردن غذا می توان صندلی ها را برداشت و استفاده کرد.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

۴- انتخاب قفسه های زیبا به جای کابینت

کابینت ها و قفسه های آشپزخانه بخش دوست داشتنی این فضا می باشند. اما کابینت ها می توانند فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال کنند. از طرف دیگر قفسه های باز می توانند با توجه به نیاز شما، سفارش داده شوند و حتی می توانند قابل حرکت و جابجایی باشند و می توانند فضای انعطاف پذیری را به وجود آورند.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

 

۵- ساخت صندلی زیر قفسه ها

ترکیب صندلی و قفسه ها بر روی دیوار، فضای بیشتری برای نشستن و انبار کردن را ارایه می دهد، و باعث می شود فضای باز بیشتری، تا جایی که ممکن است، در اتاق داشته باشیم. همچنین این ترکیب می تواند با یک میز عذاخوری هم ترکیب شود که فضایی جذاب و قابل استفاده را بوجود می آورد.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

 

۶- استفاده از مبلمان های چند منظوره

اگر آپارتمان شما کوچک است و شما مجبورید از بخشی از فضای غذاخوری به عنوان اتاق کار استفاده کنید، پس بهترین کار این است که از میزهای مناسبی استفاده کنید که هم بتوان به عنوان میز غذاخوری از آن استفاده کرد و هم به عنوان میز کار.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

 

۷- استفاده از نیمکت

برخلاف صندلی ها، یک نیمکت می تواند افراد بیشتری را بر روی خود جای دهد. وقتی از آن استفاده نمی شود بطور کامل زیر میز قرار می گیرد و فضای زیادی را اشغال نمی کند.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

 

۸- استفاده از یک آینه

استفاده از آینه، از نظر بصری، باعث می شود که هر فضای کوچکی، بزرگتر به نظر برسد. بازتاب اشیا و انعکاس نور و روشنایی در آینه، فضای اطرافش را بزرگتر به نظر می رساند.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

 

۹- مطابقت وسایل فضای غذاخوری

جانمایی دکوری های زیبا روی قفسه های باز، گزینه ی زیبا و خوبی برای این فضاها می باشد، البته شما باید از ظروف و دکوری های زیبا و هماهنگ به صورت هوشمندانه استفاده کنید.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

۱۰- ساخت نیمکت های کشودار

دو نیمکت بهتر از یک نیمکت است! این آرایش هوشمندانه فضایی را برای غذاخوردن کل خانواده در یک گوشه ی تنگ، ایجاد می کند. همچنین کشوهای زیر نیمکت ها فضایی برای جادادن وسایل، بوجود می آورد و باعث می شود از فضا بیشتر استفاده شود.

فضای غذاخوری کوچک, میز نهارخوری کوچک

پیشنهاد میشه از مطالب زیر دیدن کنید

ایده ای برای طراحی داخلی – تقسیم فضا با استف... دکوراسیون داخلی :گروه طراحی Beatrix Space Design در این آپارتمان مدرن که در تایوان است، از یک تقسیم کننده ی فضا،  که عملکردهای متنوعی دارد، استفاده ...
استفاده از لامپ های متعدد برای نورپردازی فضای غذاخ... نورپردازی فضای غذاخوری :یکی از ساده ترین روش ها برای ایجاد یک ویژگی خاص، در فضای غذاخوری، تعویض لامپ تکی و جایگزین کردن آن با چند لامپ و لوستر برای ...
ایده ای برای طراحی داخلی – تقسیم فضا با دیوا... ایده ای برای دکوراسیون داخلی :این آپارتمان واقع در رومانی که توسط Rosu-Ciocodeica طراحی شده، برای جدا کردن فضای نشیمن از غذاخوری از یک ایده ی ساده ا...
ایده ای برای طراحی داخلی – ساخت فضایی برای ن... دکوراسیون داخلی!همانطور که در تصاویر می بینید، با بکار بردن قابی چوبی با عمق زیاد دور پنجره، فضایی زیبا و جذاب برای نشستن کنار پنجره، ایجاد شده که آ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پانزده =